KULLANICI SÖZLEŞMESİ


Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin https://www.miaklinika.com  (“Site”) kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. İşbu Kullanıcı Koşullarının (bundan sonra “Sözleşme” olarak anılacaktır) konusu internet sitesi https://www.miaklinika.com‘dan ve içeriğindeki portallar ve tüm hizmetlerden faydalanmak için yapacağınız üyelik şartlarının (bundan böyle sizler “Kullanıcı” veya “Üye” olarak anılacaksınız) belirlenmesidir.

 

Belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen https://www.miaklinika.com sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız.

 

Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar https://www.miaklinika.com adresindeki BAYO KOZMETİK VE TİCARET  LİMİTED  ŞİRKETİ  (“Şirket”)’in malıdır ve onun tarafından işletilir. Kullanıcılar sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

 

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları

 

https://www.miaklinika.com. tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir.

 

Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

 

1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi

 

1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması

 

1.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı şekilde Kullanıcı, Internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

 

1.d. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi

 

2. Sorumluluklar

 

2a. https://www.miaklinika.com.’u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir.

 

2.b. https://www.miaklinika.com kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek https://www.miaklinika.com sitesini kullanmaya başlayabilir.

 

2.c. Kullanıcı, https://www.miaklinika.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile https://www.miaklinika.com ‘nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcıya aittir.

 

2.d. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya https://www.miaklinika.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının https://www.miaklinika.com yararlanması https://www.miaklinika.comtarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

 

2.e. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin https://www.miaklinika.com ‘u  kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

 

2.g. Kullanıcı https://www.miaklinika.com kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.

 

2.h. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından https://www.miaklinika.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

 

2.j. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.

 

2.m. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

 

2.n. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” ve “Aydınlatma Metni” bölümlerini okuyunuz.

 

2.o Kullanıcı site üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanacağı ödeme bilgilerinin (kredi kartı, GSM numarası bilgileri v.b.) doğru olduğunu, bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder.

 

3. Sözleşmenin Feshi

 

3.a. İşbu sözleşme üyenin üyeliğini iptal etmesi veya Şirket tarafından üyeliğinin iptal edilmesine kadar yürürlükte kalacaktır. Şirket üyenin üyelik sözleşmesinin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi durumunda üyenin üyeliğini iptal ederek sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

 

3.b. Şirket, Üyenin veya herhangi bir kullanıcının üyelik koşullarını ihlal ettiğini fark ederse, Üyeyi bilgilendirecek ve Üyeden ihlali düzeltmesini isteyecektir. Üye, Şirketin talebini takip eden 24 saat içinde ihlali düzeltemezse, Şirket, ihlal düzeltilene kadar Üyenin verilen hizmetleri kullanımının tamamını veya bir kısmını askıya alabilir.

 

3.c. Şirket, a) Üyenin veya herhangi bir kullanıcının Hizmetleri, diğer müşterileri veya bunların son kullanıcılarının Hizmetlerin veya Hizmetleri sağlamak için kullanılan Şirket ağının veya sunucularının kullanımını olumsuz etkileyebileceğine makul ölçüde inanırsa, Üyenin Hizmetleri kullanımının tamamını veya bir kısmını derhal askıya alabilir. (b) Hizmetlere yetkisiz üçüncü şahıs erişimi olduğundan şüpheleniliyorsa; (c) Geçerli herhangi bir yasaya uymak için derhal askıya almanın gerekli olduğuna makul ölçüde inanıyorsa. Şirket, hizmetlerin askıya alınmasına neden olan koşullar ortadan kaldırıldığında, bu tür askıya alma işlemlerini kaldıracaktır. Üyenin talebi üzerine Şirket, yürürlükteki yasalar tarafından yasaklanmadığı sürece, askıya alma gerekçesini mümkün olan en kısa sürede Üyeye bildirecektir.

 

 

 

4. Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması

 

Şirket, kişisel bilgi ve veri güvenliğini önemsemekte ve bu hususta gerekli olan tüm tedbirleri almaya özen göstermektedir. Üyeler de Siteyi kullanarak işbu gizlilik hükümlerine uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler. İşbu gizlilik hükümleri, Sitenin tüm bölümlerinde geçerli olacaktır.

 

Kullanıcıların bilgilerinin korunması ve gizliliğin sürdürülebilmesi Şirket’in birinci önceliğidir. Bu nedenle Üyelerin vermiş olduğu bilgiler sözleşmede belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

 

Şirket, kendisine iletilen kişisel verileri ve bilgileri, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan yukarıdaki ve Aydınlatma Metni’ndeki amaçlar dışında üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşmayacak, satışını yapmayacak ve hiçbir şart altında kullanılmasına izin vermeyecektir. Sitede sistemle ilgili sorunların tanımlanabilmesi ve Sitede çıkabilecek muhtemel sorunların acil olarak giderilmesi için, Şirket gerektiğinde Üyelerin IP adresini, sosyal ağ kullanıcı hesabında kayıtlı bilgileri kaydedebilir ve bu kayıtları anılan bu amaçlarla kullanabilir. Bu IP adresleri, Şirket tarafından kullanıcılarını ve ziyaretçilerini genel anlamda tanımlamak ve kapsamlı şekilde demografik veri toplayabilmek amacıyla kullanılabilir.

 

Site kapsamında elde edilen bilgiler Şirket ve işbirliği içinde olduğu diğer kişi ve kurumlar tarafından Üyelerin kimliği hiç bir şekilde açığa çıkarılmaksızın sadece çeşitli istatistiki değerlendirmeler, izinli pazarlama, veri tabanı oluşturma çabaları ve pazar araştırmaları yapma gibi durumlar dahilinde kullanılabilir. Şirket, Site içerisinde başkaca sitelere link (bağlantı) sağlayabilir, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin reklamlarını yayınlayabilir, Üyeleri reklamlar aracılığıyla reklam veren veya anlaşmalı 3. partilerin sitesine yönlendirebilir. Şirket, bu bağlantı yoluyla erişilen diğer uygulamaların gizlilik uygulama ve politikalarına ya da barındırdıkları içeriklere yönelik olmak üzere hiçbir sorumluluk taşımamaktadır.

 

Şirket, aşağıda sayılan hallerde ise işbu gizlilik bildirimi hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar; • Hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının gerektiği haller, • Şirket’in, Üyeleriyle arasındaki sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmalarıyla ilgili hallerde, • Yetkili idari ve/veya adli makamlar tarafından usulü yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda Üyelerle ilgili bilgi talep edilmesi halleri, • Üyelerin haklarını veya güvenliklerini koruma amacıyla bilgi verilmesinin gerekli olduğu haller.

 

Şirket, kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi taahhüt etmektedir. Şirket tarafından Site içerisinde düzenlenebilecek periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren Üyelerden talep edilebilecek bilgiler de Şirket ve işbirliği içindeki kişi ya da kurumlar tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analizler yapmak ve özel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla da kullanılabilecektir.

 

Şirket işbu gizlilik bildiriminde geçen hükümleri gerekli gördüğü zamanda Sitede yayınlamak şartıyla değiştirebilir. Şirket’in değişiklik yaptığı gizlilik bildirimi hükümleri Sitede yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiş kabul edilir.

 

 

 

5. Mücbir Sebep

 

Borçlar Kanunu ile diğer yasalar ve hükümet kararlarına göre mücbir sebep olarak nitelendirilecek olaylardan kaynaklanmayıp, Kullanıcı’nın ihmal ve kusurundan doğan gecikmeler mücbir sebep sayılmaz.

 

İşbu maddede kapsamında “Mücbir Sebep”:

 

 (a) Taraflar’ın kontrolü dışında olan;

 

 (b) Taraflar’ın Sözleşme tahtındaki yükümlülüklerini ifa etmelerini esaslı ölçüde engelleyen;

 

 (c) Taraflar’ın İmza Tarihi’nden önce makul şekilde öngörmesi mümkün olmayan;

 

 (d) ortaya çıktıktan sonra Taraflar’ın makul şekilde kaçınması ya da aşması mümkün olmayan ve

 

 (e) önemli ölçüde Taraflar’ın birbirlerine isnat etmeleri mümkün olmayan olayları ifade etmektedir.

 

 

 

Yukarıda belirtilen tüm koşulları sağladığı sürece sayılı ve sınırlı kabul edilmemek ve Türk hukukunda sayılan halleri de içermek kaydı ile bazı mücbir sebep halleri aşağıdaki gibidir:

 

 

 

 (i) Deprem, kasırga, tayfun, sel, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri vb. doğal afetler;

 

(ii) Savaş, terör olayı, seferberlik ilanı ve sıkıyönetim;

 

 (iii) Genel ayaklanma ya da iç savaş;

 

 (iv) Salgın hastalık veya

 

 (v) Belediye, valilik gibi Resmi Kurumlarca ya da kanunen veya bir mahkeme kararı uyarınca İş’in durdurulması ve

 

 (vi)Grev lokavt

 

 (vii)Altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi

 

Bu sebeplerden dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.

 

6. Sözleşmenin Bütünlüğü ve Uygulanabilirlik

 

İş bu sözleşmenin herhangi bir hükmünün mevzuat uyarınca geçersiz veya uygulanamaz olması, herhangi bir hukuki düzenlemeye veya bir idari kurum kararına aykırılık taşıması, başkaca bir sebeple uygulanamaz nitelikte olması halinde, yalnızca sözü geçen hüküm geçersiz sayılacak, kalan hükümlerin geçerlilik, hukukilik ya da uygulanabilirliğini etkilenmeyecektir.

 

 

 

7. Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler

 

Şirket, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

 

 

 

8. Delil Sözleşmesi

 

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Şirket’in defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, Kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

 

9. Tebligat Adresleri

 

9.a. https://www.miaklinika.comsitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının https://www.miaklinika.com ‘a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

 

9.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

 

9.c. Yine https://www.miaklinika.com kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın https://www.miaklinika.comtarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

 

 

10.Devir ve Temlik Yasağı

 

Kullanıcı, Sözleşme konusu borç ve yükümlülüklerini bizzat ifa edecektir. Şirket’in açık ve yazılı muvafakati olmaksızın bu Sözleşmeyi ve/veya Sözleşme konusu hak, alacak ve yükümlülüklerini 3. Gerçek ve tüzel kişilere devir, nakil, temlik etmeyecek, teminat olarak göstermeyecektir.

 

 

 

11. Marka

 

11.1. Bu sözleşme ile Şirket’ten alınan ürünler hiçbir şekilde Kullanıcı’ya kullanma dışında teşhir, satış, veya pazarlama hakkı vermez.

 

11.2. Kullanıcı, sistemin, ticari isimlerin, ticari markaların ya da Şirket’e ait diğer bütün sınai veya fikri mülkiyet haklarının kullanılmasıyla bağlantılı olan veya bu kullanımdan doğan satış ve pazarlama dahil bütün hakların daima Şirket’e ait olduğunu ve ona ait kalacağını kabul etmektedir.

 

11.3. Söz konusu fikri mülkiyet haklarının veya iktibas yaratacak benzerlerinin herhangi bir şekilde ve şartta Kullanıcı tarafından doğrudan ya da dolaylı olarak tescil ettirilmesi veya mevzuat uyarınca fikri mülkiyet hakları kapsamında koruma işlemlerine tabi tutulması yasaklanmıştır.

 

11.4. Kullanıcı iş bu sözleşme ile Şirket’ten aldığı ve sistem ile ilgili tüm üretim, hazırlama yöntemlerinin, reçetelerin, ticari ve teknik bilgilerin Şirket’e ait olduğunu kabul etmektedir.

 

12. Uyuşmazlıkların Çözümü ve Yürürlük

 

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul Cağlayan Adliyesi Mahkemeleri, İcra Daireleri yetkilidir.

 

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu Sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlüğe girmiştir.